Події

Українська делегація взяла участь у тематичному сайд-івенті "Військова агресія росії в Україні: людські жертви та майбутні наслідки"

Представники громадської організації Вояцький визвіл та Спільноти родин бійців ОЗСП АЗОВ (Маріуполь) разом зі звільненим з полону захисником України Олексієм Анулєю у рамках проекту „Проведення міжнародного адвокаційного заходу стосовно зниклих безвісти та полонених: участь у заході під час сесії Ради ООН з прав людини» взяли участь у тематичному сайд-івенті "Військова агресія росії в Україні: людські жертви та майбутні наслідки", що на теренах 56-ї сесії Ради ООН з прав людини організувала та провела

Міжнародна норвезька правозахисна організація “Human Rights Research League”.

Олексій Ануля захисник України, який перебував у полоні РФ 10 місяців, розповів дипломатам та представникам держав в ООН про факти страшних тортур та знущань, які пережив особисто, і наслідком яких стала суттєва втрата здоров'я. А також про факти нелюдського ставлення військових РФ до полонених українців, як військових, так і цивільних. Український воїн розповів про катування, сексуальне насильство та вбивства, свідком яких він став. Свої слова він підкріпив фото і відео матеріалами, які шокували присутніх. Колишній військовополонений акцентував на ницості та особливій жорстокості росіян, що завдавали і завдають нелюдських страждань як полоненим, так і їх рідним.

Мати полоненого захисника України, бійця полку «Азов» Наталя Кравцова в ході свого виступу від імені всіх українських родин полонених і зниклих безвісти українських захисників закликала світову спільноту відкрити двері для українських військовополонених та врятувати захисників України від страшної смерті.

Вона нагадала про:

- тисячі важкопоранених та важкохворих українських військовополонених,

- сотні жінок - військових, яких РФ роками утримує в полоні в жорстоких умовах

- найбільш масову страту полонених захисників Маріуполя в колонії, окупованого ворогом, н.п. Оленівка. Вбивць досі не покарано.

- таємні тюрми, де РФ приховує наших захисників від зовнішнього світу, що унеможливлює доступ до них МКЧХ та інщих організацій, а це і дає росіянам право відчувати свою повну безкарність. Однак така практика породжує ще більш страшні та жорстокі злочини проти українських військовополонених.

- масові засудження до позбавлення волі за сфабрикованими окупантами справами проти українських захисників, позбавлених права на справедливий суд.

В тематичній дискусії виступили голова Незалежної міжнародної слідчої комісії щодо України Ерік Мьосе, член Робочої групи ООН із свавільних затримань Ганна Юдківська, член Робочої групи ООН з насильницьких або недобровільних зникнень Гражина Барановська, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольга Поєдинок, представниця Координйного штабу з питань поводження з військовополоненими @Вікторія Цимбалюк. Також учасницями сайд-івенту стали Наталія Єпіфанова, Анастасія Савова, Світлана Білоус та представники Постійного представництва України в ООН.

Дякуємо за переклад Karyna Pavlova

Також відбулися і інші важливі зустрічі, про які, обов'язково, згодом.

Щиро вдячні ICMP-Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти МКЗБ, Human Rights research League та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими за можливість говорити на весь світ про кричущу проблему зниклих безвісти та полонених українських захисників, що потерпають у російському полоні. Тільки активні спільні дії можуть зрушити цю важку та страшну тему з місця.

Наша участь у заході стала можливою завдяки підтримці Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (ICMP) та за фінансової підтримки NORAD – Норвезької агенції з розвитку співробітництва до програми МКЗБ в Україні».

Думки, висловлені в цьому пості, належать автору і не обов'язково

відображають погляди МКЗБ або NORAD – Норвезької агенції з розвитку

співробітництва в рамках Програми МКЗБ в Україні.