Інформація

Питання та відповіді

Як рідним оформити заробітну плату зниклого безвісти військового?

Родина зниклого безвісти військового може отримувати його заробітну плату після підтвердження факту зникнення. ▪️Щоб оформити грошове забезпечення зниклого безвісти військовослужбовця, рідним необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. ▪️Бланк заяви можна отримати безпосередньо у військкоматі або ж у регіонального координатора Уповноваженого зі зниклих безвісти. ▪️При собі необхідно мати: • копії сторінок паспорта всіх повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я, по батькові й реєстрацію місця проживання (перебування); • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті); • копію свідоцтва про шлюб (за наявності); • копії свідоцтв про народження дітей (за наявності); • копії довідки про присвоєння індивідуального податкового номера.

Якщо рідний зник безвісти?

Родини зниклих безвісти часто не знають, як діяти та до яких органів звертатися з питань, які їх хвилюють. Алгоритми дій. Відповіді на найбільш актуальні запитання наведені за посиланням https://minre.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/algorytm_dij_dlya_rodyn_znyklyh_bezvisty_04.pdf

Які соціальні гарантії мають рідні полонених та зниклих безвісти?

Грошову допомога та інші соціальні гарантії передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей». Право на отримання такої грошової допомоги (на сьогодні це 100 тисяч гривень) мають як військовослужбовці, так і цивільні громадяни, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії, а також члени їхніх сімей. Встановленням такого факту займається спеціальна комісія, що створена при Мінреінтеграції. Зазначений закон гарантує такі виплати: - щорічну державну грошову допомогу – для осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або членам їхніх сімей під час перебування таких осіб у неволі; - одноразову державну грошову допомогу – для осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення; - одноразову державну грошову допомогу - у разі загибелі (смерті) особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, під час її перебування в неволі, або смерті протягом року після її звільнення. Для встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України й подальшого отримання відповідної грошової допомоги необхідно звернутися до Мінреінтеграції. З прикладом заяви та переліком необхідних документів можна ознайомитись за посиланням (https://minre.gov.ua/diyalnist/napryamky-proektiv-minreintegracziyi/pidtrymka-osib-pozbavlenyh-osobystoyi-svobody/).

Соціальні гарантії для родин зниклих безвісти

На визначені державою соціальні гарантії родичі зниклих безвісти військовослужбовців можуть розраховувати після підтвердження факту зникнення. ▪️ Зокрема, за військовослужбовцями зберігається виплата грошового забезпечення. Щоб оформити виплати, рідним потрібно подати заяву на ім’я командира військової частини. ▪️ Виплати будуть нараховуватися за весь період збереження за особою правового статусу зниклого безвісти. ▪️ Також непрацездатні члени сім’ї, які були на утриманні зниклого, та його діти мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника. ▪️ Для подачі заявки необхідно звернутися до територіального підрозділу Пенсійного фонду.

Близька людина у війську: яку інформацію про неї варто знати рідним?

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими підготував перелік даних, які рекомендовано записати родинам військовослужбовців: - прізвище, ім’я та по батькові;  - дату народження;  - копію паспорта;  - контактні дані територіального центру комплектації та соціальної підтримки, з якого був або була мобілізовані;  - назву та номер військової частини чи підрозділу проходження служби;  - контактні дані місця постійної дислокації військової частини посаду та звання, військово-облікову спеціальність (якщо відомо);  - особовий номер (індивідуальний податковий номер), номер військового квитка чи тимчасового військового квитка (скан-копію) чи жетону;  - прізвище, ім’я, по батькові та контакти колег по службі, побратимів;  - прізвище, ім’я та по батькові та контакти безпосереднього командира;  - прізвище, ім’я та по батькові, контакти командира частини; - телефон гарячої лінії частини, бригади, угруповання.  Ця інформація може допомогти родинам Захисників та Захисниць у критичних ситуаціях.  Нагадуємо, що на сайті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими опублікована Дорожня карта (https://koordshtab.gov.ua/roadmap), де описані поради, рекомендації та алгоритми дій родини військовослужбовця у випадках, якщо він\вона зникли безвісти, потрапили в полон чи загинули.

Як отримати витяг із Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: алгоритм дій

Дані про всіх зниклих за особливих обставин, які попередньо зібрані Нацполіцією та Уповноваженим зі зниклих безвісти, будуть автоматично внесені в реєстр. Родинам зниклих осіб повторно звертатися не потрібно. Щоб отримати витяг необхідно: • Надіслати заяву до Департаменту інформатизації МВС України та прикріпити до неї копії паспорта заявника та документа, який підтверджує родинні зв’язки. • Заяви необхідно надсилати на електронну пошту: pgmia@mvs.gov.ua або ж потрібно надіслати лист на адресу Міністерства внутрішніх справ України: м. Київ, вул. Богомольця, 10. • Перевірка особи та надання їй статусу зниклої безвісти за особливих обставин здійснюється впродовж 30 календарних днів. • Витяг буде надіслано на вказану в заяві електронну адресу або ж на зворотну поштову адресу. ❗️Важливо! Включення особи до реєстру є єдиним підтвердженням того, що людина вважається зниклою безвісти за особливих обставин. Наявність людини в реєстрі не підтверджує загибель чи перебування її в полоні. Доступ до реєстру мають лише відповідальні особи Міністерства внутрішніх справ, Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та відповідальні особи інших відомств. Якщо у вас виникли питання, щодо отримання витягу з Єдиного реєстру, звертайтеся на гарячу лінію: (050) 240-85-29.

Як проходить ДНК-експертиза для пошуку зниклих родичів?

Офіс Уповноваженого зі зниклих безвісти продовжує роботу з розшуку зниклих осіб. Родичі зниклих мають пам’ятати, що потрібно діяти відповідно до чіткого алгоритму дій. Одним із пунктів якого є відбір зразків біоматеріалу для ДНК-експертизи – це прискорить ідентифікацію особи. Для того, щоб здати ДНК необхідно: 1. Звернутися за місцем свого проживання у відділ поліції із заявою про зникнення або пошук кровних родичів. 2. Слідчий внесе постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення ДНК-профілю. 3. ДНК можуть відбиратись тільки у кровних родичів: батьків чи дітей зниклої людини. 4. Щоб здати біологічні зразки при собі необхідно мати документи, що підтверджують особу (паспорт – для дорослого, для дитини – свідоцтво про народження). 5. Зразок біоматеріалу відберуть у відділенні судово-медичної лабораторії. 6. ДНК-профіль буде відправлено до бази генетичних ознак людини, де в автоматичному режимі проводиться порівняння зразків зниклого та родичів. 7. У разі збігів інформують орган, який призначив експертизу, та проводиться досудове розслідування. Потім інформують родичів. Якщо ваша близька людина не виходить на зв’язок звертайтеся на гарячу лінію Уповноваженого зі зниклих безвісти: 0 800 339 247 або ж пишіть в меседжери за телефоном: +38 (095) 896-04-21.

Як отримати довідку про перебування військовослужбовця у полоні?

Ця довідка входить до переліку обов’язкових документів (щодо військовослужбовців), які подаються до Комісії при Мінреінтеграції для встановлення факту позбавлення особи свободи внаслідок збройної агресії проти України. У разі ухвалення Комісією відповідного рішення особа та/або члени її сім’ї мають право на державну грошову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень. Довідка про перебування у полоні оформляється протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви. Для отримання довідки необхідно написати заяву та передати її до: - Міноборони; - правоохоронного органу; - командира підрозділу Збройних сил; - іншого законного військового формування чи органу, який належить до Сил безпеки й оборони України.

Якщо близька людина потрапила у полон або зникла безвісти?

Якщо близька вам людина потрапила у полон або зникла безвісти, звертайтеся за допомогою до найближчого регіонального представництва. 👨‍👩‍👧‍👦 Записатися на прийом можна за телефонами (лінія працює у робочі дні з 9:00 до 17:00):  🔹 Східний регіональний центр – м. Харків, вул. Космічна, 21 ☎️ 0 800 300 176 🔹 Південний регіональний центр – м. Миколаїв, вул. Нікольська, 37 ☎️ 0 800 200 202 🔹 Центральний регіональний центр – м. Вінниця, вул. Театральна, 15 ☎️ 0 800 200 606 🔹 Західний регіональний центр – м. Львів, вул. Коперника, 17 ☎️ 0 800 300 541  🔹 Громадська приймальня Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у м. Києві ☎️ 0 800 300 529

Як скласти заяву про перебування у військовому полоні?

Заява для отримання довідки про перебування у військовому полоні може бути написати у довільній формі, проте обовʼязково має містити: - військове (спеціальне) звання (у разі наявності) полоненого, його прізвище, ім’я, по батькові; спосіб комунікації (поштова адреса та/або адреса електронної пошти, номер телефону); - військове формування, правоохоронний чи інший державний орган (із зазначенням структурного підрозділу, якщо така інформація відома), у штаті якого перебувала особа на момент полону; - період перебування в місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування у нейтральних державах. Довідка про перебування у полоні оформляється протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви.

Що робити якщо твій родич у полоні?

1. Подати заяву до Національної поліції України ... 2. Звернутися до прокуратури ... 3. Звернутися до військової частини ... 4. Організації та установи, які займаються пошуком зниклих безвісті та обміном військовополонених: ... 5. Звернутися до системи БПД

Де можна знайти списки полонених?

Усі списки полонених завжди складає Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Будь-які списки, що публікуються у соціальних мережах, є фейковими! Також не існує жодних пріоритетів у черговості списків на звільнення та обмін полонених.

Як знайти загиблого військового?

Пошуком зниклих військових також займається Об'єднаний центр при Службі безпеки України, зв'язатися з ними можна цілодобово за телефонами +380 (67) 650 8332 та +380 (98) 087 3601. Також подати запит на пошук інформації про військового варто за гарячою лінією МВС (+380 (89) 420 1866).

Що робить координаційний штаб?

Координаційний штаб надає допомогу родинам та близьким захисників та захисниць України, які потрапили в полон або зникли безвісти.

Як зайти в особистий кабінет КШ?

В Особистому кабінеті можна авторизуватися за допомогою сервісу ID.GOV.UA, використовуючи Дія. Підпис, Bank ID чи електронний підпис. Спершу необхідно подати заявку про полон або зникнення особи та прикріпити документ, який підтверджує спорідненість

Що таке особистий кабінет?

Особистий кабінет - це елемент інтерфейсу сайту, який робить для користувача досвід більш персоналізованим. Завдяки наявності даної опції, користувачі отримують доступ до функціоналу, характерному саме для їх власних акаунтів (наприклад, до персональних даних, дисконтною програмою, платіжними картками та ін.).