У Баришівці відбулася особлива, надзвичайно відверта зустріч у межах проєкту «Комплексна програма підтримки жінок із сімей полонених та зниклих українців “ВОНА ЧЕКАЄ”», який реалізує громадська організація Вояцький Визвіл на Київщині.
Мами, дружини, сестри, які вже багато місяців чекають звістки про своїх найрідніших, - люди, життя яких розділене на «до» і «після», на щоденне очікування та боротьбу з невідомістю.
Ми говорили щиро, багато і боляче. Про відчай, про надію. Родини зниклих безвісти під час бойових дій -це окремий, дуже особливий рівень болю. Залишитися байдужим поруч з ними - просто не можливо.
Разом із фахівцями Баришівської громади представниці ГО «Вояцький Визвіл» провели з родинами захисників понад п’ять годин - в розмовах, з поясненнями й в підтримці. Разом з Наталією Єпіфановою говорили про юридичні кроки: як добиватися статусу, куди звертатися за довідками, як правильно писати клопотання до слідчих та інше. Охочі змогли отримати персональні юридичні консультації.
Щиро дякуємо Євгенію Даніленку, представнику Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин за онлайн-підключення, офіційні пояснення та щире людське слово. Це дуже підтримало родини.
Як підтримати себе в період очікування - тут жінки довірилися нашому психологу Олені Катеринич.
Як самоорганізовуватися і підтримувати одна одну зустрічами, спілкуванням, арт-терапію, соціальними заходами і акціями, розказала Наталія Кравцова мама полоненого бійця Азову.
Головне досягнення таких зустрічей - не тільки інформація, якою ділимося, в це - розпочатий діалог. Розуміння, що існують інструменти для пошуку рідних, для підтримки одна одної. Що ці люди - непокинуті в своїй біді, і що обʼєднання родин дає сили та ресурси вистояти, вижити в цей важкий час пошуків та чекання з полону рідної людини.
Ми дякуємо всім, хто був з нами поруч. За цікавість до проєкту, за відвертість, за щирі сльози. І якщо не на всі питання знайдені відповіді - ми продовжимо їх шукати.
Щиро дякуємо за підтримку та сприяння в організації заходу чудовій Аліні Басенко і її завзятій команді з Ветеранського простору Баришівської громади.
Зустріч стала можливою завдяки підтримці Уряду Королівства Нідерландів у межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека: місцеві потреби - місцеві рішення», який впроваджує Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund.