У рамках нашого візиту до Женеви ми відвідали Постійне представництво Святого Престолу в ООН.
Максимально підтримуючи ініціативу Франциска ІІ стосовно звільнення військовополонених і цивільних та негайного проведення обміну «всіх на всіх», просили долучитися до відвідувань місць утримання українських військовополонених у СІЗО і вʼязницях на території рф та окупованих нею територіях.
Адже в Москві є представництво Ватикану, а згідно Женевської конвенції релігійні організації можуть відвідувати військовополонених. Тим більше - використовувати авторитет Папи Римського для покращення умов утримання та звільнення людей.
Колишній військовополонений Олексій Ануля просив донести до Святого Престолу, що українці в російському полоні піддаються максимально жорстоким тортурам, що віра в Бога залишається єдиною надією на порятунок з того пекла на землі.
Після звільнення з полону Олексій переніс 18 операцій по відновленню здоровʼя та 15-місячну реабілітацію. Він привів конкретні факти вбивств та катувань українців в полоні, які пережив сам та свідком яких став.
Ми просили Святий Престол втрутитися, щоб полегшити долю українців, які опинилися в російському полоні. Ми розповіли про факти страт в полоні, про велику кількість важкопоранених, важкохворих, а також жінок - військовополонених, про масові вироки захисникам України в російських судах за надуманими обвинуваченнями.
Розповіли про важкий стан невідомості та очікування тисяч українських родин, що триває роками, про великий відчай і в той же час надію на обміни військовополонених, на повернення наших рідних додому живими.
Представник Нунціатури був гірко вражений історіями перебування в російському полоні українських оборонців та пообіцяв передати всі факти та наші прохання Папі Римському.
Дякуємо Permanent mission of Ukraine in Geneva за допомогу і за те, що завжди поруч.
Наш візит до Женеви став можливим завдяки підтримці ICMP-Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти та за фінансової підтримки NORAD – Норвезької агенції з розвитку співробітництва до програми МКЗБ в Україні».
Думки, висловлені в цьому пості, належать автору і не обов'язково
відображають погляди МКЗБ або NORAD – Норвезької агенції з розвитку
співробітництва в рамках Програми МКЗБ в Україні.