Події

ГО "Вояцький Визвіл" разом з арт-гастрономічним простором Остання Барикада та Оксаною Левковою ВГО "Не будь байдужим!" провели захід

26 червня, в Міжнародний день підтримки жертв катувань ГО "Вояцький Визвіл" разом з арт-гастрономічним простором Остання Барикада та Оксаною Левковою ВГО "Не будь байдужим!" провели захід присвячений питанням умов перебування українських військовополонених у ворожому полоні, поверненню та їх реабілітації.

"Що для нас їжа?! Засіб для існування. Засіб для підняття настрою. Засіб для отримання насолоди.

Але їжа - це ще й засіб тортур і катувань у полоні. Варто лише подивитись на українських полонених, які повертаються з неволі. Худі, змучені, одні "шкіра та кості"! Не секрет, що країна агресор використовує різні види знущань, в тому числі катування голодом".

До слова були запрошені колишні полонені та їхні родичі, представники Координаційного Штабу, ООН, військові психологи та дієтологи.

Мами та дружини військовополонених разом з шеф-поваром "Останньої Барикади" приготували пундики за рецептом із книги "Жива українська кухня" Олі Павленко - української гастроблогерки, яка загинула від ракетного удару по Кременчуку влітку 2022 року. Мама Ольги Раїса Павленко привезла мед з власної пасіки, щоб також почастувати наших військових, які повернулись з полону кілька тижнів тому. Так хотілось подарувати їм частинку домашнього тепла, адже це випічка знайома всім з дитинства.

рф систематично та заплановано порушує всі норми та правила, прийняті у цивілізованому світі. І про це важливо говорити як в середині країни так і на міжнародній арені. Адже подолати такого підступного ворога можна лише об'єднавшись, щоб твердження: «Життя людини – найбільша цінність і ніхто не вправі посягати на нього» відповідало дійсності!

"Тяжкими тортурами військовослужбовці називають - харчування в полоні. Дуже часто на прийом їжі дають лише 2—3 хвилини, страви надзвичайно гарячі, тому бранці весь час ходять із обпеченим ротом та стравоходом. Вони розказують, що в полоні весь час були голодними. Єдине, що допомагало зберігати бодай якусь енергію — це хліб, але і той не завжди давали або дуже мало. Звільнені бранці розповідають, що їжа у російському полоні була жахлива: шкаралупа з пагонами, залита олією, капуста з водою, запарена каша, тобто фактично корм для тварин - на сніданок, і дві картоплини - на вечерю. Про надзвичайно низьку якість харчування свідчить той факт, що більшість звільнених мають критичну втрату ваги — від 10 до 45 кілограмів. Вони повертаються звідти змучені, як кажуть — шкіра та кістки. По чоловікам це дуже помітно, в них повністю сходить жирова маса, вони втрачають м’язову тканину, виглядають як хворі з явними ознаками дистрофії. Це стається тоді, коли організм не отримує всіх необхідних елементів і починає "їсти" сам себе. Деякі хлопці настільки схудли від голоду, що в них змінились риси обличчя.

На жаль, також відомі випадки смертей у полоні", - співзасновниця Громадська організація "Вояцький визвіл" Evgeniya Savonik підчас заходу організованого Вояцький Визвіл разом з ГО "Не Будь Байдужим"@Levkova Oksana та Остання Барикада у Міжнародний день на підтримку жертв катувань

Запрошені гості:

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Моніторингова місія ООН з прав людини / UN Human Rights Monitoring Mission

Національна гвардія України

звільнені з полону військовослужбовці